Wszystko na temat pożyczek bez banku

O umowach pożyczek pozabankowych

Będąc klientami firm pożyczkowych czy parabanków zostaje sprawdzona nasza wiarygodność i zdolność kredytowa. Musimy być jednak świadomi, że nie każda z firm, w których zdecydujemy się złożyć wniosek musi być rzetelna. Dlatego o wiele bezpieczniej jest korzystać ze sprawdzonych ofert firm, które znajdziemy w rankingach pożyczkodawców pozabankowych niż z ulotek wręczanych nam na ulicy. Co więcej, zawsze możemy sprawdzić dokładne informacje o każdej z nich. W kwestii umowy potrzebna nam kolejna ostrożność.

Jakie firmy pożyczkowe są dla nas w pełni bezpieczne

 

Oszustów nie brakuje. Również w branży chwilówek nie wszystkie oferty firm muszą być rzeczywiście rzetelne. Wiarygodność danej firmy pożyczkowej możemy sprawdzić na kilka sposobów. Po pierwsze sprawdzamy, czy nie widnieje ona na liście KNF. Po drugie kontaktujemy się ze Związkiem Firm Pożyczkowych. Znajdujemy opinie i wszelkie potrzebne nam informacje.

 

A co z umową?

 

Dopóki nie przeczytamy umowy i nie zrozumiemy jej, nie podpisujemy i nie akceptujemy dokumentu. Aby nie ryzykować, każdy punkt umowy musi być dla nas zrozumiały. W przeciwnym razie zwracamy się o pomoc do obsługi klienta danej firmy pożyczkowej lub innego specjalisty od spraw finansowych, który rozwieje nasze wątpliwości i wyjaśni to, co jest dla nas niezrozumiałe. I uwaga czytamy wszystko, a zwłaszcza to co najdrobniejszym drukiem. Nierzetelni pożyczkodawcy żerują na potrzebie szybkiej pomocy finansowej, czyli tzw. działaniu potencjalnych klientów „na emocjach”.

2 komentarze

  • Andrzej, 13 marca 2017, 09:27

  Odpowiedz

  Właśnie umów najbardziej się obawiam, bo zwykle napisane są tak, by nic nie zrozumieć.

  • Katarzyna, 16 marca 2017, 20:12

  Odpowiedz

  W moim przypadku nie było żadnych problemów. Nie taki diabeł straszny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.