Wszystko na temat pożyczek bez banku

Jak pożyczkodawcy sprawdzają klientów?

To prawda, że przyznawalność w firmach pożyczkowych jest zdecydowanie wyższa niż w bankach. Nic dziwnego, bo to w końcu alternatywa kredytów bankowych, w przypadku których warunki bywają niekiedy nie do spełnienia. Nie oznacza to jednak, że pożyczkodawcy pozabankowi nie sprawdzają swoich klientów. Robią to. Niemniej jednak mają swoje własne kryteria, którymi kierują się, rozpatrując wnioski. Sprawdź, jak pożyczkodawcy mogą Cię sprawdzić.

Dowód osobisty, przelew na kwotę 1 grosza

 

Dane, które wpisujemy do formularza są głównie danymi z dowodu osobistego. Dlatego też wiele firm pożyczkowych prosi o przesłanie skanu tego dokumentu. Aby potwierdzić swoją tożsamość w większości z nich poproszeni jesteśmy o przelew na kwotę jednego grosza, który kolejno wraz z kwotą pożyczki zostaje zwracana nam na nasze osobiste konto bankowe.

 

Weryfikacja przez telefon

 

Wnioskując o pożyczkę w pozabankowej firmie pożyczkowej, musimy liczyć się z tym, że obsługa firmy zadzwoni do nas w celu weryfikacji danych. To krótka rozmowa, dzięki które firma potwierdza zgodność przekazanych przez nas danych.

 

A co z bazami dłużników?

 

Pożyczkodawcy owszem korzystają z baz dłużników, takich jak BIK, KRD czy ERIF. Niemniej jednak mamy w ich przypadku zdecydowanie większe szanse na pożyczkę niż w przypadku banków. Jeśli posiadamy zadłużenie w banku lub innej firmie pożyczkowej, może zostać nam zaproponowana niższa kwota pożyczki lub pożyczka ratalna z lekką spłatą zamiast typowej chwilówki, którą musimy oddać w kolejnym miesiącu.

2 komentarze

  • Danuta, 17 lutego 2017, 20:01

  Odpowiedz

  Mnie właśnie zaproponowano na raty. Chyba lepiej.

  • Robert, 18 lutego 2017, 15:55

  Odpowiedz

  Jak pożyczka to tylko w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.