Wszystko na temat pożyczek bez banku

Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Aby uzyskać pozabankową pożyczkę musimy przedstawić danej firmie źródło i wysokość dochodów. Niektóre z nich wymagają jedynie oświadczenia. Niemniej jednak mogą weryfikować przekazane dane u naszego pracodawcy. W przypadku firm pożyczkowych możemy jednak liczyć na zdecydowanie wyższą przyznawalność, jak również możliwość przedstawienia innych źródeł utrzymania niż etat.

 

Wymagane czy niewymagane potwierdzenie dochodów

 

Uzyskanie pożyczki komplikuje się wtedy, gdy widniejemy w bazach dłużników. Jeśli mamy tzw. „czyste konto”, wiele firm nie wymaga potwierdzania dochodów. Zdolność kredytową pozabankowe firmy pożyczkowe obliczają również z wysokości uzyskiwanych alimentów, stałych zasiłków, rent, emerytur, kwoty 500 +, jak również zysku z wynajmu mieszkania. Te kwestie rozpatrywane są indywidualnie dla każdego z klientów.

 

Stały dochód

 

To pojęcie, z którym zetkniemy się, wnioskując o pożyczkę pozabankową. Kryteria przyznawalności są różne dla każdej z firm. W niektórych stały dochód to podstawa akceptacji wniosku. Stałe źródło zarobku to: umowa o pracę, umowa o dzieło, zlecenie, renta, emerytura oraz własna działalność gospodarcza. I choć w niektórych firmach pożyczkowych uznawane są inne źródła, nie są uważane za stałe. Dlatego o wiele prościej uzyskać pożyczkę pozabankową, posiadając pracę, niż będąc bezrobotnym. Najważniejsze to jednak niefigurowanie w bazach dłużników, bo ono w większości parabanków dyskwalifikuję potencjalnego pożyczkodawcę.

2 komentarze

  • Marcin, 27 lutego 2017, 17:24

  Odpowiedz

  Mnie pożyczyli pomimo że mam sporo innych pożyczek 🙂

  • Kacper, 28 lutego 2017, 17:59

  Odpowiedz

  Nie zawsze jest tak pięknie. Wydaje mi się, że bardziej sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.